Siyahbayrakayna – 24.05.2023 İstanbul Altılı Tahmini

24 May

Siyahbayrakayna‘nın bugünkü altılı ganyan tahminleri şu şekildedir:

  1. Ayak: 3 numaralı at, Hızlı Ayak Tek!
  2. Ayak: 1, 3, 4, 5, 6 ve 7 numaralı atlar
  3. Ayak: 1 numaralı at, Cool Star Tek!
  4. 3, 6 ve 8 numaralı atlar
  5. 2, 4, 5 ve 8 numaralı atlar
  6. Hepsi

1. Koşu

Birinci koşuya en güvendiğim seçenek ile başlayacağım. Hızlı Ayak, en güvendiğim tercihim olarak yer alıyor. İlk yarışı defalarca izledim zaten galibiyet alan ismi o gün geçmesi çok zordu fakat yarışın ilerleyen süreçlerinde rahat bir şekilde ikinciliği aldı. Siyah Bayrak Ayna olarak son antrenmanını çok beğendim. Çok daha güven veriyor. Vedat alışmış olacak ki bugün tayını daha iyi tanıyor. Pist değişikliğinin problem yaratacağını düşünmüyorum. Son viraj dönülürken ön grubun içinde olacak olan Hızlı Ayak, son 300’de yapacağı etkili ataklarla galibiyet ulaşacaktır.

2. Koşu

Yarışın biraz daha hızlı gideceğini bilsem yarın yüksek AGF çıkacak olan Çakırlar’ı güvenli tercihim olarak ön sıraya atardım ancak gidişat açısından bir dezavantaj yaşanacak. Buna rağmen kazanabilir tabii ancak ben Siyah Bayrak Ayna olarak hem gidişat hem dezavantajından dolayı hem de idmanlarını hiç beğenmediğim için yanına 2 numara hariç diğer kalanları ekleyeceğim.

3. Koşu

Bir diğer güvenli tercihim ise Gökhan ile iyi bir uyumu olan Cool Star olacak. Bugün belki değil ama 1-2 yıl sonra bu atlara baktığımız zaman Cool Star’ın hepsinden daha başarılı olduğunu göreceğiz tabii sakatlık, aksilik vs. yaşanmazsa. Güzel bir dinlenme sürecinden geçen Cool Star, bu ayın başından beri idmanda harika işler yapıyor ve özellikle son iki çalışmasına bayıldım diyebilirim. Bugün ciddi rakipleri olsa dahi gruptaki atların Cool Star’ın sprintine dayanabileceğini düşünmüyorum.  Yarışın tempoları da her geçen metre artacağını düşündüğüm için son 400’de katlanıp gelecek olan Cool Star, bu koşu Siyahbayrakayna olarak benim en güvenli tercihim olacak.

4. Koşu

Zor geçeceğini düşündüğüm bir maiden yarışı olacak. Üç taya kadar düşürebildim. Favorim Apranti, çok heyecan yapmazsa Yaşarsoy, Maiden’a veda edebilir. Kayaların Efendisi ve Attargah, AGF’nin haklı favorileri olacak yazmazsak yanılırız ve kaybedebiliriz. İyi koşular yaptılar ve jokeyle geliyorlar. Kesinlikle bu üç isim grubunun önünde.

5. Koşu

Hasan öne geçecektir. Önde boş kalma ihtimali yüksek, bundan dolayı güvenli tercihimdir diyebiliriz. Bizim bu gördüğümüzü diğer atların yetkilileri de görecek. Öne yakın geçmek isteyenler olabilir. Uzun İstanbul düzlüğünde biraz press yerse Hasan’ın sonlarda dama diyebilir. Ben, yanına kalitesine çok ama çok inandığım Moster Köprüsü, buraya çok iyi idmanlarla gelen bu mesafede, pistte daha önce iki kere kazanan Cesurbuğra ve her ne kadar sık koşuyor olsa da kaliteli olduğuna inandığım Baba Zaman’ı yazacağım. Dört isim bence fazla bile gelecektir.

6. Koşu

Belki zorlasam 2 ismi dışarıda bırakabilirdim ama kendi bütçemi aşmadığım için bu koşuya Hepsi yazarak geçeceğim. Bana göre en önemlisi bu.

Siyahbayrakayna

Rate this post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir